KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10583515
*
nr 1058 3515
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, Ann Margret Dahlquist-Ljungberg (1915-2002), 1960, motivet: 52x39
Kondition: oramad
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 19:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 01:14:22
1
Vinnande bud
26/9 15:13:10
2
250 kr
26/9 15:13:10
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
Kondition: oramad
Läs om budbetjänten
nr 1058 3515
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, Ann Margret Dahlquist-Ljungberg (1915-2002), 1960, motivet: 52x39
Kondition: oramad
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 01:14:22 | 1 | Vinnande bud |
| 26/9 15:13:10 | 2 | 250 kr |
| 26/9 15:13:10 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



